Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Bratr

4.3.12 | Marie
Dobrý den,i já bych se s vámi chtěla podělit o můj příběh.Mám bratra,51 let,který má DMO,je úplně bezmocný a postižený i mentálně.Maminka nám před 19 lety zemřela a od té doby se o něho starám já.Je mi 48 let,mám 2 děti,18 a 13 let,manžel jezdí s kamionem po EU,tak moc často doma není,ještě s námi bydlí můj táta,kterému je 78 a má už také dost zdravotních problémů.Manžel je hodný,když je doma,tak mu nedělá problém bratra obsloužit.Neznáme žádnou rodinnou dovolenou,odpočinek,nic,ale do ústavu bráchu nedokážeme dát,dokud budeme moct,tak se o něho postaráme.Někdy jsem na tom psychicky dost špatně,ale pak si řeknu,že se musím vzchopit,protože mě vlastně potřebuje 5 lidí.Tak jsem si tu ulevila a všem,kteří jsou na tom podobně jako já,přeji hodně sil.
Reagovat na tento příspěvek

 

4.3.12 | Marta
Přeji pěkný den Marie.Pokud by jste měla zájem si občas napsat několik řádků o tom co nás trápí a také o jiném,mám uvedený e-mail pod svým jménem. M.

29.3.12 | Dagmar
Dobrý den pokud by jste potřebovala pomoc,obraŤte se na naši agenturu.Urbanová.

30.3.15 | S.Švorcová
Dobrý den, Pokud je to ještě finančně přijatelné, doporučila bych zkusit zapřemýšlet o odlehčovací službě. Už z názvu vyplývá, že tato služba není natrvalo a má pečujícím "odlehčit". To by už znamenalo možnost dovolenou nebo prodloužený víkend uskutečnit.V té době by taky byla zajištěná patřičná péče kvalifikovanými lidmi. Nevím odkud jste, proto je spíš lepší hledat tento typ služby podle místa bydliště. S.Švorcová

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: