Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Analýza potřeb sociálních služeb

Inspirace Svůj příspěvek bych ráda doplnila výňatkem ze studie Poskytování sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením.
Chtěla bych své mamince zajistit klidné a láskyplné stáří, ale setkávám se se závistí a zlobou ostatních příbuzných, jako většina pečujících, kterým je líto dát své rodiče do domovů důchodců či LDN. Není v tom žádná vychytralost ani neochota pracovat, ale pouze lítost nad nejbližším člověkem, který by takovým umístěním trpěl psychicky a poté i fyzicky. Nepřeji nikomu nic zlého, ale každý člověk v každém věku se bojí pobytu v nemocnici, tak proč si zákonodárci nepředstaví tu beznaděj seniorů a nevyjdou vstříc pečovatelům, aby se nemuseli bát opustit místo z existenčních důvodů a mohli se věnovat svým nemohoucím rodičům?
Reagovat na tento příspěvek

 

14.9.10 | Brousková
Plně s Vámi souhlasím. Již 7 let pečuji o rodiče svého manžela a věřte, že v tak tíživé situaci jsem v životě nebyla.Do důchodu mám ještě 25 let, a dvě děti na studiích. jednu na vysoké škole a ta mladší nastoupila na střední školu s internátem. Každým dnem trnu, abych neonemocněla a nemusela jít do nemocnice, protože bych si neměla z čeho zaplatit pobyt a dcery udržet na školách. Je to velice smutné, když stát na takové lidi, kteří se starají o své nejbližší ,ale vůbec nemyslí a hledí, kde by jenom ušetřil. Bojím se toho, že z existenčních důvodů budu muset vše zařídit jinak.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: