Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


alzheimerova choroba

31.3.11 | IVANA
Dobrý den.
Moje matka trpí touto chorobou, zjištěna asi před deseti lety.Maminku mám u sebe v domácnosti čtvrtý rok, situaci s pomocí přítele jsem zvládala a chodila do zaměstnání, nyní se zdravotní stav v této oblasti natolik zhoršil, že nemůže být doma sama.Po fyzickéstránce je celkem fit, trochu jí bolí nohy.Před měsícem jsem byla nucena jí dát na ošetř. lůžka než zařídím bud nějaký ústav nebo s ní budu moci zůstat doma. Situace je o to komplikovanější, že mám málo finančních prostředků,abych mohla o maku pečovat.Ony by prostředky byly, ale to by naše soudy musely pracovat. Matka má polnosti, které jsem chtěla prodat, odejít ze zaměstnání a starat se o ní,ale už rok čekáme na vyřízení a odsouhlasení soudu - prodej polností. Myslím si,že než soud ukončí záležitost prodeje a uvolnění peněz matka zemře. Při každé návštěvě vidí, jak fyzicky chřadne a já ji nemohu pomoci. Ráda bych se o ní postarala, ale nevím si rady a přitom by stačilo jen tak málo. Nechci nic od státu, ale jen co je mamky a moje protože jsem jediná dcera. Tak tohle je můj smutný příběh. Děkuji za pozornost.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: