Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


alzheimerova choroba

18.1.14 | Monika
reakce na:
Moje máma

10.7.13 | Emilie

Moje maminka má Alzheimerovu nemoc 10 let, je to drobinká stařenka, máme ji doma, střídáme se s pečovatelkama. V hodně drahém zařízení jsme ji měli 3 měsíce, co měsíc to 25.000 Kč plus státní příspěvek. Ano snažili se, prostředí bylo pěkné, ale měli jsme výhrady. Maminku dotujeme. Důchod a příspěvek je tak 2/3 nákladů. Maminka je doma, ve svém, neví kdo jsme, moc nehovoří, převážně leží, rehabilitujeme, pouštíme ji její oblíbené písničky, kupujeme dobrotky a dáváme ji lásku. Hodně lidí se diví, proč ji nedáme do ústavu. Popravdě by již nebyla. Určitě ne. Ošklivá nemoc.
Reagovat na tento příspěvek

Vaše údaje
Jméno *
Email
Příspěvek do diskuze
Text příspěvku *
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: