Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Tibetské umění správného života

Christopher Hansard
Tibetské umění správného života
Tibetská medicína přinesla jeden z nejpozoruhodnějších a nejhlubších systémů přístupu k člověku, jaké kdy vznikly. Tibetské umění správného života pak je knihou, jejíž vydání se zaslouženě velkým ohlasem doslova obletěla celý svět a nyní se konečně dostává do rukou i českému čtenáři. Její autor je zdravotníkem s evropským biomedicínským vzděláním a zároveň nejrenomovanějším západním praktikem v oblasti užití tibetské medicíny. Ta se liší od evropské nejen technikami, ale zejména velice moudrým, hluboce spirituálním přístupem k člověku a životu.

Vydalo nakladatelství Beta-Dobrovský, rok vydání 2004
ISBN 80-7306-132-5


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: