Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Psychická sebeobrana

Tomáš Novák
Psychická sebeobrana
Potřebujete-li poradit, jak se zachovat, jestliže se stanete terčem psychických útoků a vydírání, pak dejte na doporučení a rady odborníka. V knize se dozvíte, jak psychický útok poznat, jaké jsou jeho důvody, možnosti a meze i jaké existují typy útoků a útočníků. Poznáte, na koho si dát pozor a jaké reakce i formy obrany lze vůči útoku použít. Na vážné téma autor pohlíží s vtipem a uvádí řadu humorných příběhů z vlastní poradenské praxe. Text doplňují čtenáři tolik oblíbené testy.

Vydalo nakladatelstvi Grada, rok vydání 2001
ISBN 80-247-0123-5

Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: