Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Právní rádce pro řidiče

Tomáš Beran
Právní rádce pro řidiče
Dokážete se správně zorientovat ve spoustě paragrafů, nařízení, zákonů a vyhlášek souvisejících s provozem automobilů? Chcete se poučit z rozhodnutí soudů ve sporných případech a čelit často účelovému výkladu nejednoznačných situací?
Všechny potřebné informace, vysvětlení, rady i odkazy na vybranou judikaturu naleznete v této praktické příručce, která je určena nejen běžným řidičům, ale chodcům, cyklistům a řidičům z povolání.

Z obsahu knihy:
odpovědnost pachatelů a dětí za přestupky, činy, které nejsou přestupkem, ukládané sankce za dopravní přestupky, bodový systém, započítávání a odečítání bodů, přehled bodovaných přestupků a trestných činů, ztráta řidičského průkazu, zabavení vozidla a zabránění v jízdě, měření rychlosti, antiradary a detektory radarů, označení vozidel městské policie,kdo je oprávněn zastavovat vozidla?, platnost dopravních značek, botičky a odtahy vozidel, co je překážkou silničního provozu? řidičské průkazy pro motocykly, jak je to se zvířaty v automobilu, promlčení přestupku a exekuce pokut, narovnání a zastavení trestního stíhání, rozhodovací praxe českých soudů, časté chyby při prodeji vozidla, ekologické poplatky,
bruslaři, cyklisté a jejich povinnosti, vzorová kupní smlouva na automobil

Nakladatelstvi: CPRESS, 2014

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: