Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Než řeknu sbohem

Susan Spencer-Wendelová a Bret Witter
Než řeknu sbohem
Kniha zachycuje autentický příběh ženy, uznávané americké novinářky a matky tří malých dětí, která si jednoho dne všimne, že se jí ztenčuje levá ruka. Začíná kolečko po doktorech a verdikt je nemilosrdný: Lou Gehrigova choroba, neurodegenerativní progresivní onemocnění, které poškozuje nervové buňky. Příčina: neznámá. Vyléčení: nemožné. Prognóza: odhadem rok života. Autorka se vydává na závod s časem – chce, aby si s rodinou užila co nejvíce šťastných chvil.

Ukázka z textu Je zvláštní myslet na svůj život. Na život předtím. Víc než čtyřicet hodin týdně jsem věnovala práci, kterou jsem milovala, psala jsem soudničky o místních případech do Palm Beach Post. Dalších čtyřicet jsem zvládala sourozenecké hádky svých dětí, domácí práce a návštěvy lékařů – pediatra, zubaře, ortodontisty... Lekce v hudební škole. Večery u skládání prádla na našem jídelním stole. Občasná večeře s přáteli nebo s mou sestrou Stephanií. Pár minut tichého plavání v bazénu na zahradě. Byla jsem šťastná. Byla jsem spokojená. A jako všichni jsem očekávala, že to štěstí bude trvat dál a dál – přes školní plesy a promoce, svatby a vnoučata, pak důchod a léta pomalého úbytku sil. A pak jsem se jednoho večera v létě roku 2009 svlékala před spaním a podívala se na svou levou ruku...

Nakladatel: Ikar, 2014
ISBN: 978-80-249-2319-2

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: