Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Když péče hřeje u srdce

Petr Novák
Když péče hřeje u srdce
Zaměstnanec Spokojeného domova /domov pro seniory Mnichovo Hradiště/ je autorem knížky. Kromě kapitoly věnované historii jsou v ní obsaženy rozhovory, které Spokojená domov přinesl ve svém zpravodaji. /Např. Květa Fialová, Ljuba Skořepová, Jan Hrušínský, Pavel Nový, Viktor Sodoma, Taťána Kuchařová, Václav Větvička a další/ Knížka je k zakoupení za 150 Kč v budově dětského zdravotního střediska Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Kněžmost /dům s pečovatelskou službou/, Turnov /budova hotelové školy/, Jinolice /budova OÚ/, Dolní Bousov /Zahradnictví Spokojené slunce/

Vydává Spokojený domov, o.p.s. poskytovatel terénních sociálních služeb pro seniory a zdravotně postižené, 2014
http://www.spokojený-domov.cz

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: