Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Jak to ten pes myslí?

Arden Mooreová
Jak to ten pes myslí?
Kniha je zpracována jako obrazová encyklopedie s dostatečně rozsáhlými popisy. Každý z uvedených psích zvyků obsahuje nejprve základní popis situace s doprovodnou fotografií. Poté následuje vysvětlení, co tím náš pes myslí, aneb zda se vůbec jedná o účelné chování nebo jen čirý zlozvyk. Nyní přichází to nejdůležitější. Takříkajíc návod na použití. Autorka totiž s šibalským humorem popisuje, jak na toto chování reagovat, zda v něm psa podporovat či naopak ho tlumit - a jak. Pokud je potřeba, nechybí krátká rada veterináře. Nakonec jako bonus pokud je uvedený typ chování typický pro nějakou rasu, jsou zde uvedena plemena, kterých se dané chování týká v podstatě vždy.

Nakladatelství Mladá fronta, 2014

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: