Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Cviky, které léčí

Denis Pedneault, Jean Drouin, Roberto Poirier
Cviky, které léčí
I v době, kdy cítíme fyzickou bolest, je důležité udržovat své tělo v pohybu. Existuje spousta cílených cviků, které mohou stimulovat proces uzdravení a pomoci nám tak cítit se mnohem lépe. Je pravda, že někdy se lékům nebo dokonce chirurgii nevyhneme, přesto však má každý z nás schopnost samoléčby a to právě prostřednictvím správně navržených cvičení. Máte osteoporózu nebo vás trápí nepříjemné vymknutí? Trpíte zánětem sedacího nervu, syndromem karpálního tunelu nebo nějakým kloubním problémem? Tato kniha vám vysvětlí možné příčiny vašich potíží a podá vám základní informace o tom, jak je zmírnit a jak jim předcházet. Vyzbrojí vás také radami, jak změnit držení těla, jakým aktivitám dávat přednost, kterým pohybům se naopak vyhnout a která cvičení máte provádět s ohledem na omezení způsobená bolestí. Vaše cesta za uzdravením právě začíná…Dr. Jean Drouin je profesorem klinické medicíny na Lavalově univerzitě, šéfem oddělení pro plánované rodičovství CHUQ a ředitelem Kliniky specializované na andropauzu v Quebeku. Po studiu medicíny se specializoval na osteopatii, homeopatii, čínskou medicínu a celostní medicínu.Roberto Poirier, diplomovaný ortoterapeut, se věnuje také tělesné výchově, učí na univerzitě v Sherbrooke, pracuje jako kineziolog, kineziterapeut a ortoterapeut. Denis Pedneault je kineziolog a kulturista. Vyučuje kineziologii na univerzitě v Sherbrooku. Je také terapeutem, trenérem a učitelem tělesné výchovy.

2016

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: