Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Autopsie (pitva režiséra)

Juraj Herz, J. Drbohlav
Autopsie (pitva režiséra)
„Autopsie“ je jedinou autorizovanou biografií Juraje Herze. Vypráví ji s nezvyklou upřímností a to nejen o pozadí natáčení svých filmů, které se dnes mimochodem řadí do zlatého fondu československé kinematografie. Mezi jeho nejznámější filmy patří bezpochyby Habermannův mlýn, Černí baroni, Žabí princ, Panna a netvor, Holky z porcelánu, Spalovač mrtvol či T.M.A. Dozvíte se i o dřívějších podmínkách kinematografie. Ve své biografii se s vámi dělí i o svých vzpomínkách, které jsou svědectvím o době nedávno minulé a podmínkách, která byla na našem území v době Československa a nynějšího Česka zavedena pro české a slovenské filmaře a divadelníky.

Nakladatelství: Mladá fronta, 2015Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: