Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Andělé všedního dne

Michal Viewegh
Andělé všedního dne
Andělé všedního dne vypráví o jednom obyčejném dnu čtyř andělů, kteří mají za úkol převést tři lidi ze života do smrti. Všichni tři lidé mají zemřít v jeden den a andělé jsou tu proto, aby na vše dohlédli a zhodnotili minulost, činy a úmysly každého z nich.
Lidé, Ester, Zdeněk a Karel jsou stejní jako každý druhý, které denodenně potkáváte v davu. Ničím nevynikají a ničím se neliší. Společné mají jen jedno, svou smrt. Všichni zemřou pátého září a andělé všedního dne jim budou asistovat.

Vydavatelství PETROV, 2014

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: