Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

60 Je jenom číslo

Zdeněk Maur
60 Je jenom číslo
Zdeněk Maur (* 1956) žije v Praze, má tři děti a tři vnoučata. V 80. letech působil jako architekt ve Filmovém studiu Barrandov. Své verše tou dobou hojně publikoval časopisecky a to především v legendárním Literárním měsíčníku. V roce 1987 se některé jeho básně objevily i ve výběrovém almanachu mladé české poezie Zelené peří. Dnes, když už řadu let působí jako úspěšný architekt a tvůrce pozemního stavitelství, se k poezii vrací. V roce 2015 tiskem vydal autorskou sbírku zcela nových básní, příznačně nazvanou „26 : Po 26 letech“. Znovuobjevená rozkoš ze hry s jazykem ho vyburcovala k tvůrčí explozi, jejíž plody nyní držíte v ruce. Obsáhlý soubor zcela nových autorských textů dává svou rozmáchlostí tušit, že nebude posledním.

Nakladatelství Zdeněk Bauer, 2016

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: