Příručky ke stažení

Tyto příručky zde naleznete v plném znění ke stažení, přečtení či vytištění (klikněte na nadpis příručky).

Nenalezli jste příručku k hledanému tématu? V sekci Publikace naleznete nejen mnoho tematicky zaměřených knih na seniorskou problematiku, léčbu deprese a péči o dlouhodobě nemocné osoby, ale také kvalitní četbu pro relax a potěšení pečujících osob.

Pocity a potřeby pečujících o starší rodinné příslušníky

Tamara Tošnerová
Průvodce pro zdravotníky a profesionální pečovatele

Publikace nabízí několik pohledů na laické pečovatele starající se o své blízké, jeho historický vývoj a dále hledisko měnících se ženských a mužských stereotypů v této roli na konci 20. století.

Text je zaměřen více na pečující o rodinného příslušníka s demencí Alzheimerova typu, ovšem na jeho modelu je možno zobecnit rizikové chování a jednání postižené osoby a pečujícího i při jiných chorobách a postiženích s podobnými projevy.

Na problematiku pečovatele – rodinného příslušníka nabízí pohled zprostředkovaný autentickými výpověďmi pečujících z České republiky i ze zemí Evropské Unie, obsahující jejich reálné pocity a prožitky.

Vydala Ambulance pro poruchy paměti, rok vydání 2001
ISBN 80-238-8001-2

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: