Příručky ke stažení

Tyto příručky zde naleznete v plném znění ke stažení, přečtení či vytištění (klikněte na nadpis příručky).

Nenalezli jste příručku k hledanému tématu? V sekci Publikace naleznete nejen mnoho tematicky zaměřených knih na seniorskou problematiku, léčbu deprese a péči o dlouhodobě nemocné osoby, ale také kvalitní četbu pro relax a potěšení pečujících osob.

Jsem tady ještě doma?

kol.
Domov by měl být pro každého z nás místem, kam se rád vrací. Doma se člověk cítí bezpečně, načerpává zde nové síly, setkává se se svými nejbližšími a ve chvílích osobního odpočinku i sám se sebou. Přestože seniorský věk již dávno nepředstavuje jen období ztráty aktivity a méně častých kontaktů s okolím, tráví senioři ve svém příbytku mnohem více času než ostatní lidé. Se zhoršující se pohyblivostí a soběstačností, která s přibývajícím věkem narůstá, je nutné přizpůsobit bydlení tak, aby stále představovalo domov bezpečný, a ne plný nástrah. Uvedená praktická publikace obsahuje nápady na drobné úpravy, na větší stavební zásahy, tipy na kompenzační pomůcky, které dokážou v domácnosti velmi usnadnit práci, i informace o sociálních a zdravotních službách a možnostech, jak získat nějaký finanční příspěvek. Snaží informovat o tom, jaké základní požadavky by měl splňovat dům nebo byt, v němž žije senior, a to jak z hlediska bezpečnosti, bezbariérovosti, tak i komfortu.

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: