Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Ztráta paměti

9.5.2011 | Lida H.

Dobrý den, ráda bych se zeptala, mám babičku a má už jen mě.Já mám rodinu a dvě malé děti, babička žije sama v bytě, každý týden za ní jedu, ale v týdnu to opravdu nestíhám!!Hovořila jsem s ní o domově důchodců,ale to nechce, navíc největší problém je, že strašně zapomíná.Vůbec nemá časový pojem, kolikátého je, kolik je hodin, jaký je měsíc, co dělala včera, kde byla atd.Navíc největší problém je, že rozdala na sídlišti, kde bydlí dost velkou sumu penět a neví, o tom.Nepamatuje si, jedna paní se přihlásila, že bude splácet, ale ty ostatní nikoli.Navic v únoru podepsala darovací smlouvu a dala zdarma veškerý svůj majetek , co měla.Já už prostě nevím, co dál a mám strach, že něco někomu podepíše a nebude vědět druhý den, že něco podepsala.Obvodní lékaře jsem sehnala, ale komentář na něho je příšerný, takže chci přendat babičku jinam, ale ona k doktorům nechodí, nemá potřebu.V rodině byl Eizhammer, je to dědičné?Co s tím a jak dál postupovat.Občas má zaplý kamna na plyn a tvrdí, že to není možné, byt nezamyká, nemůžu ji vysvětlit, že musí zamykat a né jen zabouchnout.Mnohokrát děkuji!!!!!!!!! s pozdravem Lída

Obraťte se na soud dle trvalého místa bydliště babičky a v zájmu její vlastní ochrany před chudobou dejte návrh na omzeni způsobilosti k právním úkonům.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: