Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


ZTP obou manželů vestarobním důchodu.

4.6.2019 | Šárka

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat zda paní ve starobním důchodu pobírající péči na sebe zda může ještě poskytovat péči svému manželovy když ona sama chodí o berlích a jako pečovatele má prý charitu.Pán i paní jsou ve starobním důchodu(oba ZTP),nyní žijí v paneláku s pečovatelskou službou,po půl roce se paní rozhodla vrátit do rod.domku,kde žije v odděleném vchodě syn s rodinou.Dotaz:Kdo a jak je povinný se o oba starat když péči na paní má charita a paní má péči na manžela.Kdo. a jak je poviný se starat když pán má problém s rovnováhou,je schopen se ztratit nebo si nepamatuje zda měl léky a vezme si co je po ruce prože paní nechce pochopit že léky má před pánem schovávat a dávat jen podle lředpisu.Rod.dům není bezbarierový.Pán se z paneláku s pečovatelskou službou vrátit nechce a manželka ho nutí.Děkuji Š.S.

Aktualizace stránek "pečující" již koncem ledna 2018 skončila


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: