Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


zrušení podpisového práva

11.9.2012 | Hana Jakubcová

moji tchýni je 82 let a jelikož kdo ji dá cokoliv podepsat s tím, že je to výhodné, podepíše. Chtěli bychom se zeptat, zda je možnost za její účasti třeba u notáře, uzavřít, že její podpis bude neplatný?
Děkuji, Jakubcová

Je otázkou, zda vaše tchýně skutečně jedná pod vlivem duševní poruchy, neboť i řada mladších lidí podepíše to, co jim zdá výhodné. Zjistí - li psychiatrické vyšetření duševní poruchu, lze dát k soudu návrh k omezení způsobilosti k právním úkonům a případné stanovení opatrovníka.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: