Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Ze zdravotních důvodů nemohu již pečovat o svou matku

1.4.2015 | Denis,Ústí nad Labem

Dobrý den.Je mi 70 let a doposud jsem se staral o svoji matku.Matka se o sebe nedokáže sama postarat.Před pár dny opět upadla a zlomila si kyčel.Já mám vážné zdravotní problémy se srdcem a už nejsem schopen se o matku sám postarat.Matka váží skoro devadesát kilo a mé fyzické možnosti mi již nedovolují s ní manipulovat.Má podanou žádost do domova,ale zatím bez úspěchu.Mohu poprosit o radu,jak postupovat,aby byla matka umístěna někam,kde se o ni postarají?Je možno v tomto případě přijetí do domova nějak urychlit?Děkuji za odpověď.

Dohovořte se nejdřív s praktickým lékařem, sdělíte mu situaci v které jste se ocitl. Je otázkou, zda by doporučil LDN, či jiné zařízení, kam by maminku přijali, než bude volno v domově pro seniory. Či pomoc ambulantní formou, s denní docházkou sester, případně pečovatelek v domácí péči.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: