Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


zbavení svéprávnosti u pacienta s demencí

13.6.2018 | Hana Veselá

Dobrý den, starám se o maminku (bývalou tchyni), která bohužel bydlí 120 km daleko. V bytě je sama a není schopna se již o sebe postarat (byť ona si to nemyslí). Vzhledem k progresi zapomínání, navíc má jen zbytky zraku a slyší špatně, jen s naslouchátkem bych ji ráda výhledově umístila do domu s pečovatelskou službou, s čím ona nebude souhlasit. Mohu já, jako bývalá snacha podat k soudu návrh na zbavení svéprávnosti? Děkuji předem za vaši odpověď. HV

Můžete.
Upozorňuji, že aktualizace stránek pečující koncem ledna 2018 skončila. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: