Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Zbavení svéprávnosti

2.11.10 | Blanka Nováková

Dobrý den, rodina mojí sestry se snaží vsugerovat naší 83leté mamince, že si již nic nepamatuje, že je zkrátka již senilní a snaží se o tom bohužel přesvědčit i okolí. V těchto létech samozřejmě občas něco opomene a její jednání je pomalejší, ale senilní rozhodně není. Na ty léta jí to myslí dost dobře. Podle mne jim jde o to, zbavit jí svéprávnosti a hospodařit s jejími penězi. Čím dokázat její zdravotní stav?
Mnohokrát děkuji.Nováková

Co plánuje vaše sestra a její rodina je vaše domněnku. Uvažte v čí péči je vaše maminka, kdo se o ní prakticky stará, neboť ten může situaci vidět hůře. V případě, že by vaše sestra dala podnět k omezení způsobilosti k právním úkonům, můžete svou domněnku předložit soudu. Na zdravotní stav by se vypracovával soudně znalecký posudek.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: