Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Zbavenení svéprávnosti - sňatek, děti

25.4.2011 | Naďa

Dobrý den, chci se zeptat, zda osoba zbavená svéprávnosti může uzavřít sňatek se svéprávnou osobou? A zda mohou uzavřít sňatek partneři, kteří jsou oba zbavení svéprávnosti? A zda mohou mít děti? Děkuji za odpověď.

Manželství sice nemohou uzavřít osoby zbavené soudem způsobilosti k právním úkonům /tzv. nesvéprávné/, ale soud i zde může udělat výjimku. Otěhotnět pochopitelně osoba zbavená svéprávnosti může.
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: