Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


zařízení pro téměř imobilnío tatínka

8.9.2017 | Daniela Petrová

Dobrý den, mám tatínka, kterému je 89 let. Před rokem byl ještě plně soběstačný, nyní je již rok doma, má slabé srdíčko, bolavá kolena,částečnou demenci. Doma je mu dobře, ale již se o sebe nepostará, má zajištěnou Homecare péči ráno, v poledne za ním chodí asistentka z Červeného kříže a večer já a mí sourozenci. Dosavad jsme to v tomto režimu zvládali, ale tatínkovi se velmi horší potíže s nohama. Má artrózu v koleni a přestává chodit. Obávám se okamžiku,kdy si již nedojde na toaletu, což může nastat každým dnem, je možné, že pak tento stav bude již trvalý. V takovém případě bychom již režim domácí péče nezvládli. Proto bych se ráda zeptala, jaké jsou možnosti péče o imobilního stařečka v Praze. Má podané žádosti do domovů důchodců, ale čekací doba je velmi dlouhá. A já hledám něco, kam by případně mohl jít co nejdříve, i kdybychom za to měli platit více než je v domovech důchodců zvykem. Ráda bych,aby tatínek mohl dožít v klidu a důstojně. Děkuji Daniela Petrová

Pozeptejte se na zdravotně sociálním odboru obvodního úřadu dle trvalého bydliště tatínka. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: