Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


zapomětlivost

3.1.2012 | Daniela Nováková

Dobrý den, prosím, je možné zažádat o trvalou péči i u svéprávné osoby? Moje maminka má 83 let,permanentní katetr, dvakrát týdně dialýzu, špatně se pohybuje o holi a zapomíná.Veškerou péči jí poskytuji po práci, ale trvá na tom, že si chce sama vařit. Jenže hned zapomene, že má něco na plotně, všechno spálí a nic nejí. Bojíme se požáru. Špatně slyší, tak je i telefonická kontrola dost složitá. Mám se pokusit o opatrovnictví? Děkuji.

K vašemu dotazu zapomnětlivost, zřejmě se bude jednat o hrubší poruchu, než pouhá zapomnětlivost. O trvalou péči můžete spolu zažádat bez ohledu na svéprávnost. Zajištujete péči dle potřebnosti ať už psychické nebo tělesné. Opatrovnictví je právní pojem.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: