Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


zapirani

31.5.2017 | Adriana

Dobry den, ma sefka mela minuly tyden 70 let. Neustale sebou cuka, je velmi vztahovacna, neni schopna logicky uvazovat, vse poplete, zacina byt agresivni a detinska, casto krici kvuli naprostym hloupostem a jeji schopnost logicky uvazovat se naprosto vytratila. Nechce ale nic slyset, i kdyz ji to vsichni jeji znami kolem rikaji. Bohuzel jeji rodina se toto tema snazi vzdy nejak zamest pod koberec. Sefova je posledni dobou velmi narocna a ja se ptam, jak ji presvedcit, aby sla k lekari. Jsem presvedcena, ze demence ci senilita u ni pomalu ale jiste propuka. Je velmi tezke s ni travit pracovni den. Prosim poradte

Bylo by vhodné situaci konzultovat s ostatními spolupracovníky a nadřízenými vaší šéfové. Od její rodiny, což sama vidíte, nemůžete čekat pomoc. Popírání je pro ně řešení. Pokud nedochází pravidelně k lékaři, tak i tam mohou být problémy. Může se stát, že nakonec odejdete z pracoviště dříve, než se problematika vyřeší. (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: