Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Zapíjení léků Zaječíckou minerálkou

31.3.2013 | Jitka Píšová

Dobrý den. Manžel (75 let, omezená pohyblivost) má problémy se zácpou. Po poradě s panem doktorem jsem koupila v lékárně Zaječickou minerálku. Podle návodu se má ráno na lačno vypít 100 až 400 ml minerálky. Na lačno manžel užívá Letrox 100 ug, Může jej zapít touto minerálkou? Potom po 30 minutách snídá a bere další léky (Anopyrin, Furon, Verospiron, Cordarone, Digoxin, KCl, Androfin, Depakine Chrono), které zapíjí velmi slabým čajem. Nebude na lačno vypitá minerálka vadit těmto lékům?Moc děkuji za Vaši odpověď a pozdravuji Píšová

Popíjet Zaječickou lze i jinak, podívejte se na stránky http://bilinskakyselka.cz/zajecicka-horka/. Pak by užívání Letroxu (i ostatních léků) nebyl problém, ale domluvte se se spíše s endokrinologem, který jej vašemu manželovi píše.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: