Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Zaměstnání a péče o těžce nemocného otce

4.8.2011 | Tamara

Maminka si vzala do domácí péče těžce nemocného tatínka - pouze ležící, vyživován sondou. Velice nám pomáhají sestřičky i ošetřovatelé z hospice, ovšem maminka rozhodně nemůže být déle s tatínkem sama - má těžkou artrozu prstů a některé úkony nezvládá. Spolu se svými dvěma sourozenci se střídáme ve "službách". Ovšem všichni jsme samozřejmě zaměstnáni a naše dovolená není omezená. Je nějaká možnost, jak získat volno ze zaměstnání na ošetřování rodinného příslušníka, i když nebydlí v naší společné domácnost? Prostě potřebujeme každý vždy 1-3 dny v týdnu volno, což se zaměstnavatelům moc nelíbí.

Po vyčerpání dnů volna ze zaměstnání na ošetřování rodinného příslušníka již nárok není. Záleží na domluvě se zaměstnavatelem. Ovšem není jeho povinností být charitou i on chce mít řádně odvedenou práci. Záleží na tom, zda budete uvažovat o neplaceném volnu, zkrácení úvazku či jiné domluvě se zaměstnavetelem.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: