Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


žádost o radu

12.4.2016 | karel simoník

\dobrý den, potřebovala bych poradit, měla jsem oba rodiče tatínek ve věku 80 let se staral o maminku 84 let. minulý týden zemřel, maminku jsem si zatím vzala domů, je mi ale 56 let a nemohu zůstat doma, maminku jsem nechtěla v domě nechat samotnou, kdo se o ni postará? \kdo může umísti okamžitě takového člověka do domova důchodců? Maminka je po 2 mozkových příhodách a v pečovatelských domech ji nechtějí. \mám ji zavéz zpět do prázdného domu a nechat jí umřít, sama se o sebe nepostará je ležící. \může m i pomoct obvodní lékař nebo kdo?

Čekací doby na přijetí do domova pro seniory jsou všude, vše nějakou chvilku trvá i nejrychlejší zajištění terénní služby. Bylo by vhodné probrat situaci s obvodní lékařem, zvážit možnost i případného umístění v LDN - na tři měsíce. Pomoci své matce můžete především vy sama - zorganizovat pomoc pří péči o ní, včetně finanční. Zajistila jste předpokládám příspěvek na péči a jistě jste si přečetla odpovědi na podobné otázky v poradně. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: