Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Žádost o příspěvek na péči, kterou potvrdí jeho praktický lékař

7.11.2018 | Kuptová Vladislava

Dobrý den, ptám se asistenta, který by mohl pomáhat asi 1x v týdnu dostat ho do sprchy a poté zase ven, manžel nechodí, dokáže se s oporou postavit,ale nedokáže bez moci vstoupit do sprchy a pak sednout na připravenou stoličku a to platí i pro výstup. Jde o syndrom malého mozečku, což jde o rovnováhu. Je mu 80 let, jinak hlava funguje dobře ,ale chybí svaly. Jeho onemocnění je dlouhodobé, více než 4 roky až do této doby jsem mu pomáhala, ale teď už to nezvládám. Chci požádat o příspěvek na péči, ale až si zajistím tuto službu, kterou zaplatím. Našel by se silný asistent, který by to mohl vykonávat. Bydlíme v panelovém domě, tam je malá koupelna,ale zařídila jsem že si sám zajede dovnitř a další bude na asistentovi.Manžel by určitě nechtěl asistentku . Bydlíme na Praze 9 Prosek. Děkuji za odpověď Kuptová V.

Není mně jasné, na co se v poradně ptáte. Pokud sháníte asistenta, směřujte své přání do inzerce. Tošnerová


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: