Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Žádost o opatrovnictví

23.8.2011 | Alena Brožová

Maminka - 77 let - je po mozkové příhodě v LDN. Není schopná komunikace ústní ani písemné. Abychom vyřešili potřebné úřední úkony spojené např. s bydlením, bylo nám doporučeno požádat o opatrovnictví. Na koho se prosím obrátit a jaké doklady je třeba k žádosti doložit? Děkuji. Alena Brožová

S problémem se obrátíte se na opatrovnický soud. Přiložíte lékařskou zprávu, z níž bude vyplývat postižení. Nejvhodnější bude nejdříve osobní kontakt s úředníkem opatrovnického soudu.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: