Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Zabavení

10.12.2011 | Božena

Starám se o maminku která má stařeckou demenci. Je jí 85 let. Čím jí mám zabavit aby se nenudila,loupe mi brambory,navlékáme korále,díváme se na televizi kde jsou pořady o zvířatech. Najdu nějaký web s radou???
Hezký večer.
Děkuji za odpověď.

Byl by vhodný i denní stacionář v místě k prostřídání, kde klientky malují, zpívají, cvičí, vzpomínají na minulost a pomáhají při přípravě stravy. Můžete konzultovat Alzheimerovskou společnost a získat informace od pečujících se stejným problémem (je na ni kontakt na našich stránkách ve svépomocných skupinách). Jen uvažte, zda se maminka skutečně nudí, zda nevycházíte z vlastní představy o náplni dne. Je s vámi, mluvíte na ní, je s vámi ve společnosti.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: