Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
Vyzvednutí důchodu pro hospitalizovaného tátu.
23.7.2013 | Mazůrka Radoslav
Prosím o radu jak postupovat v případě,že táta ročník 1926 bydlí sám,bohužel zkolaboval a nyní je po mozkové příhodě v nemocnici a dle vyjádření lékařů není pravděpodobné ,že půjde někdy domů,zřejmě zůstane na LDN.Jsem jediný syn,začaly chodit složenky na pojištění domu,realizuje se přípojka odpadů,které je třeba také zaplatit.Navíc já bydlím mimo jeho obce .Nevím z čeho platit inkaso,které má vysoké,vzhledem k tomu,že má akumulační vytápění a zálohy musí platit měsíčně.Poraďte mi co mám dělat.Není nějaká možnost abych mohl disponovat s jeho důchodem?
Dokud žije neproběhne dědické řízení,peníze doma žádné nemá.
Plnou moc bohužel již nepodepíše,protože je v bezvědomí již týden.
Děkuji.
Každá LDN má k problematice jiný přístup. Bylo by vhodné kontaktovat sociální pracovnici LDN a postupovat dle jejich instrukcí