Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Vozíčkář v domově důchodců

5.2.2011 | Josef

Používá-li osoba vozík (mechanický)k pohybu po místnosti, může jí personál sociálního zařízení jeho používání zakázat s tím, že jim překáží? Vozík odložili na chodbě a používá se pouze k přesunu do koupelny, příp. mimo oddělení. Jedná se osobu těžce zdravotně postiženou, věk 85 let, bez vozíku je odkázaná na pobyt na posteli. Sezení bez opory na lůžku vzhledem k těžkému postižení páteře je nevhodné. Děkuji za odpověď.

Používá-li člověk vozík a je na něm v pohybu závislý, těžko zakázat jeho používání. Ovšem je-li domov pro seniory k tomu přizpůsobený a zda nehrají v daném případě roli jiné faktory. Je vhodné se zeptat přímo vedení domova.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: