Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


vim ze to tak nema zustat

23.5.2013 | vladka.reicheltova

Dobrý den,mám jedno velké trápení ,nevím co dělat ,zda to tak nechat nebo ne.jsem pecovatelka která se starala o hodného pana.Jedna se o nevěstu tohoto pana,odkázal celý dům synovi ,který však zemřel a zůstala v domě s novým přítelem.pan platil veškeré
výdaje spojené s chodem domácností,avšak po dlouhém přemlouvání jsem domluvila koupání a při sundání ponožky odpadl z pana i kus černého masa. Po dlouhém14 dnech v nemocnici do které jsem ho nechala odvézt zemřel .Jeho nevěsta slíbila že se o něj bude starat ,je to zdravotní sestra z nemocnice.při dovozu do nemocnice za ním ještě pokrikovala jak je šťastná že se ho konečně zbaví .Plakala jsem celou cestu,a vedení mě ještě pokaralo že se nemám starat a že mám mlčenlivost,prosím poraďte není den aby jsem to v hlavě neprobírala stále dokola si říkám že jsem na to měla přijít dříve,byl psychicky týrán,nikdo za ním nesměl,sestra rodina nikdo,ani klíče od vlastního domů neměl.děkuji za odpověď

Bohužel si odnášíte do života obraz psychického týrání, zanedbávání starého člověka. Po smrti syna, kterému dnes už mrtvý otec odkázal dům, snacha zůstavá v domě s novým přítelem a nastoluje nový režim.
Těžko se říkat zpětně, že jste v roli pečovatelka měla přijít dříve, že byl starý pán psychicky týrán, nikdo za ním nesměl, sestra, rodina nikdo, ani klíče od vlastního domů neměl. "Po bitvě je každý generál". Sama si neustále výčítat, co jste měla udělat a neudělala, je destruující a k ničemu konstruktivnímu nevede, což sama dobře víte. Ale po těchto zkušenostech se můžete zapojit do své profese jinak, případně se spojit s Linkou bezpečí a tam vypomáhat. Lépe budete například rozumět důvodům oznamovací povinnosti policii.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: