Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


vapenateni po operaci

2.8.2014 | Jana

Dobry den. Muj 72 lety otec ma silne usazovani vapna po operaci, vymena kycelniho kloubu. Chtela bych se zeptat, zda vapno lze odstranovat jinak nez odsekavanim. Prominte za me laicke nazvy. Dekuji.

Je třeba domluvit se s ošetřujícím lékařem, jak lze řešit problematiku metabolismu vápníku, situace je však složitější. Souvisí s kalciofosfátovým metabolismem neboli hospodaření s vápníkem a fosforem - což je hormonálně regulováno parathormonem, kalcitoninem a vitaminem D. Možnost by byla konzultovat záležitost případně s endokrinologem.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: