Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Uzkostne stavy

2.9.2017 | Vlasta Bohacova

Nase dobra znama'75 let,pred 1,5.r.ovdovela.Nyni zije sama v panelovem byte a nezvlada samotu.Obcas neni schopna vstat z postele.Casto'skoto denne'miva vylozene panickou uzkost,co ma delat,co s ni bude,ze zivot nezvlada.Jeji dcera,lekarka ji tvrdi,ze musi mit vuli a chtit.Ale ji to nejde,nedokaze to.pracovala jako ved.pracovnice,energicka pani.Je to duvod k psychiatr.vysetreni?dcera ji od toho zrazuje.dekuji za odpoved.

Ano, je to důvod návštěvy psychiatra. Lze ji zajistit i přes praktického lékaře. K realizaci vůle je třeba být psychicky fit. Jak vidíte, někdy ani nejbližší příbuzní nejsou ochotni, případně ani schopni, si přítomnost duševní poruchy připustit. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: