Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Uživatel s těžkou demencí

18.10.2011 | Ivana

Dobrý den, jak zjistit spokojenost se službou u klinta s těžku demencí, který si např. nepamatuje své jméno, napozná, zda má hlad nebo jestli potřebuje WC. Nevyhodnotí piktogram, nerozumí dotazu na spokojenost?
Děkuji I. Baďurová

Pravděpodobně se ptáte na klienta z ústavního zařízení. Pracoviště mající v péči klienti s těžší postižením kognitivních funkcí by měly mít vypracovány standardy péče i s očekovanou odezvou chování a řešením při poruše chování. Spokojenost rozhodně není spjata jen odpovědí na dotaz, ale odráží se v projevech postiženého klienta. Přístup k němu tkí v individuálním přistupu klíčového pracovníka /ví, kdy jedl, kdy byl na WC atd. a podle dál postupuje/ Takže na základě celodenního pozorování a zapisování v pravidelných intervalech nestranným pozorovatelem lze vyhodnotit spokojenost klienta.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: