Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


útočné vzkazy

9.8.2018 | Markéta

Dobrý den, pečuji o svojí 80letou babičku, která pokud vím netrpí žádnou duševní poruchou, ale hlava už jí neslouží ve všech případech na 100%. Poslední dobou mi nechává po domě vzkazy kde mě obviňuje, že jsem jí něčím ublížila, že jí lžu či že se na ni zlobím a když se jí na to ptám, pokaždé odpoví, žeuž si nepamatuje proč mi to psala ale že se něco teda stát muselo. Často je to v situaci, kdy s ní ten den nejsem téměř v kontaktu (bydlím ve vedlejším domě) a mluvím s ní jednou o jídle. Jak mám na tyto vzkazy reagovat? má smysl ji s tím konfrontovat, nebo se tvářit jako že se nic neděje? Někdy vzkazy nechává i tak že si je můžou přečíst cizí lidé, př sousedi. Děkuji za odpověď, Markéta (25let)

Jedná se u babičky o povahovou změnu, nový, dříve nepřítomný příznak? Nově přítomna vztahovačnost? Zkuste se domluvit o problematice i s praktickým lékařem, buď by mohl případně upravit medikaci sám nebo doporučit konzultaci s psychiatrií. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: