Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


umístění na LDN

11.5.2023 | Daniela Vaníčková

Nevím, jak začít...chtělo by to spíše telefonicky, přes písmenka to bude na dlouho. Jedná se o moji mamku 76 let, o umístění do najakého zdrav.zařízení LDN nebo něco v tom smyslu. V prosinci upadla a nalomila si 3 bederní obratla. Po 3 měs.hospitalizaci po špitálech jich vrátili domů. Bohužel nespolupracovala byla pasivní ve všech směrech negativní. Nemá o nic zájem nic ji nebaví. Odmítá jídlo ona která vážila přes 80kg má stěží 59kg. Pije pouze vodu. Několikrát denně padá.Má jí nastarosti mlj taťka, který má 80 roků a problémy se zady.několikrát denně padá, on ji zvedá a už to nedává fyzicky ani psychicky. Včera spadla na radiátor a rozrazila si hlavu,krve jako když zabiješ prase. Tatka chtěl volat sanitku ona scény a řvaní že nikam nepojede že zůstává doma. je úplně mimo zesláblá, léky si jí jak ona chce. mluvila jsem i s její obvodní lékařkou, ale mamka striktně odmítá spolupracovat, jakákoliv vyšetření a o umístění někam absolutně neexistuje. už nemůžeme ani já, ani můj manžel ani tatka.nevímeco dělat.sousedi jsou taky v šoku protože pomáhají tatkovi ji zvedat atd. posledně málem podpálila barák když chtěla péct maso.šel plyn bez ohně.sousedi mají strach, pořád samé bouchání jak padá na zem.......kam se obrátit. co dělat????? napiště mi popř.telefon a já vám zavolám není v tom problém. Děkuji mnohokrát už jsme zoufalí, vyčerpaní po všech stranách

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: