Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Tchyně ležák

19.8.2018 | Hana

Dobrý den, moje tchyně má 78 let, už je v podstatě ležák. Nyní se stav zhoršil po nějakém infektu. Musí ji krmit a na WC ji nezvednou ani 2 lidé, má 120 kg. Stará se o ni manžel, tchán, který už přestává tuto péči zvládat. Má 79 let, slabou cukrovku, nemocná záda, bércový vřed, trombózu v noze. Už je velmi psychiky i fyzicky vyčerpaný. Tchyně potřebuje 24 hod péči. Má sice 8 tisíc příspěvek na péči, ale to je velmi málo na ošetřovatelky. Budí tchána i v noci, potřebuje vše podat, podložit nohu, otočit. My bydlíme v jiném městě, manžel tam jezdí pomáhat uklízet atd, jeho sestra taky pomáhá, ale jen přes víkendy. Oba musí pracovat. Nyní to vypadá, že půjde tchyně do nemocnice, protože už se stav zhoršil tím infektem, ale ani to není řešení, protože tchán už to ani tak nezvládá. Co dál? Děkuji moc za odpověď, hezký den.

Těžko vám odpovědět, jedná se hypotetické doporučení pro vašeho tchána, navíc do budoucna. Skutečně nevím, nevěštím. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: