Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Tchán 90let

10.2.2017 | Ing. Luděk Kosina

Dobrý den, mnoho let se starám o invalidního tchána kterému bylo 90let. Vždy měl tendence být panovačný a manipulovat, ale poslední dobou se to zvrhlo a zatáhnul do toho i širší příbuzenstvo, které mu bohužel jde na ruku, protože jim nedávno daroval obnos ve výši sta tisíce korun, jen tak. Podezříváme ho, že obdobné částky nebyly ojedinělé. Obdarovaní příbuzní krom snášení jeho telefonátů pro něj nic nedělají a když tak ho popíchnou proti nám. Když už jsem nevydržel a nechal u něj ležet zapnutý diktafon, tak jsme s manželkou z hrůzou zjistili, že nás děda všechny vodí za nos, manipuluje a rozeštvává rodinu. Neustále si na nás, co o něj pečujeme stěžuje a kupodivu je argumentačně velmi přesvědčivý. Když se ho zeptám, proč o nás tak mluví, tak vytrvale lže, že nikdy nic takového neřekl, že jsme jediná rodina co má ..... a za 5 minut volá neteři a vypravuje jí, že ho týráme a oni jsou jediná rodina co má a tak to jde stále dokola. Jakoukoliv otázku co udělal odpovídá, že nikdy nic, někdy až s hysterickým výstupem a bitím se v prsa, že je čestný veřící člověk co nikdy nezalhal i když vím ze záznamu na 100%, že to udělal. Co dělat? Děkuji Luděk Kosina

O řádek níž máte informaci: Stránky pečující koncem ledna 2017 skončily. /TT/


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: