Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Svobodová

8.11.2017 | Irena

Dobrý den,
dovoluji si využít Vaší nabídky a poradit se.
Mám 83-letou bývalou tchyni, těžce slabozrakou. Zapomíná, nedodržuje osobní hygienu, není nesvéprávná. Odmítá pečovatelskou službu (do bytu nikoho cizího nepustí), odmítá pečovatelský domov. Jeden ze synů k ní dojíždí ob den 21 km. Jak babičku přesvědčit, že potřebuje pravidelnou pomoc další osoby, např. a právě z pečovatelské služby?
K synovi se nastěhovat nemůže a ani nechce.
Druhý syn se babičky zřekl.
Děkuji.
SvobodováNebylo by nejvhodnější domluvit se s dojíždějícím synem? Jen je třeba uvážit, že ne všechny naše dobře míněné rady padají na úrodnou půdu. Jak byste si představovala přesvědčování či pomoc z pečovatelské služby, kterou nechce? A netrpí duševní poruchou... Každý z nás má možnost volby, ta vaše je odlišná od její. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: