Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


svéprávnost při demenci

2.4.2012 | Lenka

Dobrý den, bydlíme s tchánem 78 let, který trpí demencí a silnou cukrovkou. Léčí se na psychiatrii. S manželem jsme zaměstnaní a děda je přes celý den sám v rodinném domě. Dávkování inzulinu a obědy řešíme službou z domova důchodců, ale jeho nekontrolovatelný pohyb ve dne i v noci je již i pro něj ohrožující. Pobyt v domově důchodců době naší nepřítomnosti tvrdošíjně odmítá, i přes možnost víkendů trávených doma. Hledáme možnost jeho umístění nebo způsob zbavení svéprávnosti, aby mohl být v hlídaném prostoru. Je silně časově dezorientován a nekontrolovaně odchází v kteroukoliv dobu. Děkuji

Nejdříve zvažte, co je nekontrolovaný pohyb a čím je vlastně tchán ohrožený, zda se jedná jen o bloudění. Podívejte se i po denním centru, zda je u vás tato možnost aktivity. K umístění do domova pro seniory se zvláštním režimem /kam syndrom demence patří/ bez souhlasu klienta je možné jen při zbavení způsobilosti k právním úkonům. Bližší informace lze najít naším vyhledavačem při zadání klíčových slov.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: