Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


svéprávnost

30.10.2013 | monika

má matka je zbavena svépravnosti je schizofrenička,alkoholička a nadělala spoustu dluhů které za ní splácímm jsem soudem určená jako její opatrovník.matka chce zpět vratit svéprávnost ,co mám dělat pokud jí to vrátí bude opět vše zas dokola + nové dluhy

Maminka má právo pokusit se o vrácení svéprávnosti. Je otázkou po kolika letech a jak se její stav stabilizoval. K tomu se bude vyjadřovat její ošetřující lékař. Soud znovu bude stanovovat ve věci znalce a především vyslechne opatrovníka, to znamená vás. Uvidíte, jak situace se bude vyvíjet. A pak vždy je možnost odvolání.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: