Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


střídavá péče

18.11.2012 | veronika k.

Dobrý den, starám se o 80letou maminku. Mám dva starší sourozence, kteří se odmítají zapojit do starostlivosti o maminku. vidí se s ní tak jednou za měsíc a jinak o ni nejeví zájem. je možné prostřednictvím soudního příkazu nařídit střídavou péči, nebo u nás tato možnost není. Jsme taky jenom lidé a rádi bychom alespoň jednou do roka na dovolenou, ale oni se odmítají o maminku postarat a ještě nám vyčítají, že ji chceme nechat samotnou. Maminka nikam do ústavu po dobu naší dovolené nechce. Děkuji.

Střídavou péči prostřednictvím soudního příkazu nařídit o 80leté maminky nelze. Sourozence, pokud se odmítají zapojit, těžko přinutíte. Mohli by přispět finančně. Maminka jistě pobírá příspěvek na péči a z něj, jejího důchodu, případně i za finančního přispění vašich sourozenců byste mohli během vaší dovolené zajistit terénní služba, ať už formální - pečovatelská služba, tak i neformální, v případě, že maminka odmítá krátkodobou respitní péči. Ovšem zajistit neformální pečovatelku, docházející do bytu k mamince, k níž budete mít důvěru a budete s její prací spokojena je časově značně náročné, ale možné to je.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: