Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Stres

24.2.2019 | Veronika

mám otce, který je z povolání řidič. Vždycky byl usměvavý, plný energie a elánu do života, ale poslední dobou je to vše naopak.
Během jízdy se mu už několikrát stalo, že ho přepadla najednou úzkost, nervozita a strach a nevíme, jaká je příčina. Stává se mu to vždy, když začíná, přitom ježdění má rád, nikdy mu to nedělalo problém, ale poslední dobou je strašně nesvůj. Najednou cítí stres a úzkost a neví, jak to zastavit. Je možné, že se na něm projevují stresy a nervy, které zažil v mládí, nebo to má nějakou jinou příčinu?
Chtěla bych mu nějak pomoct, protože jde vidět, že ho to hodně trápí a ještě vzhledem k tomu, jaké má povolání, to je pro něho velmi nebezpečné. Snaží se sám na tom pracovat, ale zatím bez výsledku.
Na internetu jsem četla o Regevitu, pomohl by mu? Případně kdybyste sám měl nějaké doporučení, co by měl zkusit, nebo dělat, byla bych Vám velmi vděčná, vůbec nevíme, co s tím.
Děkuji Vám předem za odpověď a přeji hezký zbytek večera. Světnická

Jak sama vidíte, u vašeho tatínka se jedná o nový psychický problém. Vnímáte zcela realisticky, že jako řidič v současnosti ohrožuje sebe a následně i okolí. Že řízení motorových vozidel při depresi je kontraindikací. Bylo by vhodné a potřebné, aby navštívil svého praktického lékaře (případně spolu s vámi), který buď sám doporučil léčbu nebo zprostředkoval návštěvu psychiatra. Především by se podílel na řešení zřejmě přítomné depresivní poruchy. A to pomocí - psychoterapie, psychofarmakologie a především pracovní neschopnosti. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: