Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


strach o mámu

17.2.2014 | Andrea

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu.
Moje máma je alkoholička a bojím se o ní, jenže nevím jak jí pomoct, sama si nedokáže přiznat, že se potřebuje léčit, ale už několikrát si i ublížila, měla rozbytou hlavu a pár dalších nehod. poslední dobu je to s ní jen čím dál tím horší, pořád jí něco bolí a je jí špatně, pije skoro každý den, někdy i několik dní za sebou a pokaždé je opilá do němoty a nikdy si nic z toho dne nepamatuje, je někdy i agresivní a nebo se chová jako malé dítě. takhle pije už déle než 10let a já mám strach, že může i umřít, když bude takhle pokračovat. Prosím poraďte co mám dělat, nebo jak jí pomoci. Předem Děkuji

S léčbou maminka musí souhlasit, nedobrovolná by byla možná v případě výchovy nezletilého dítěte, či trestného činu pod vlivem alkoholu a nařízení soudu. Z vašeho dotazu není jasné, zda pracuje, neboť často nátlak vyvíjí kolegové a vedoucí na pracovišti, s tím, že pokud se nebude léčit rozváží s ní pracovní poměr. Ze strany rodiny je nátlak vždy složitý, ale může být velmi mocný. Opět z vašeho dotazu není jasné, jaká je rodinná konstelace - partnerské vztahy, děti - vnoučata... Konzultujte nejbližší OAT (ordinace alkohol - toxikomanie) a domluvte se z hlediska možné léčby na společném postupu.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: