Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Strach o dědu

13.11.2012 | Veronika

Dobrý den máme starosti o našeho dědu.Letos mu bylo 77 let.Je vcelku zdravý jen kvůli skolioze chodí o berlích.Nechci aby to vypadalo že si stěžuji dědu máme moc rádi,jsme jen zmatení z jeho proměny.Pokusím se Vám popsat dědy chování.Jsem s ním vesměs doma sama jelikož jsem na mateřské dovolené.Poslední dobou se změnil k nepoznání je zapomětlivý,popudlivý,hádavý,dělá naschvály,začal lhát,nadává našim dětem,vypráví jim že jsme špatní rodiče.Napadá mě a děti,že mu schováváme věci.Odmítá jíst nastavuje si vlastní diety a pak z toho má žaludeční potíže.Začal vybírat popelnice hledá v nich zbytky z jídla a krmí tím psa protože my mu najíst údajně nedáme.Poslední dobou s námi nechce ani mluvit.Víme že jeho maminka měla Alzheimrovu nemoc bojíme se aby ho to nepostihlo také.Nevím si s ním už rady a nechceme něco zanedbat děkuji za každou radu

Děda je vážně nemocný. Bylo by vhodné kontaktovat praktickou lékařku a informovat ji o jeho stavu, možná pak doporučí vyšetření na neurologii nebo psychiatrii.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: