Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Starostlivost o manželcinu babičku

8.12.10 | Ladislav Matlák

Manželčina babička 93 let žije s námi ve společné domácnosti. Potřebuje celodenní péči. Jaké kroky musím podniknout, abych dostal příspěvek na pečování. Bylo mi hrazeno sociální a zdravotní pojištění a Náhrada nebyla poskytována babičce, která veškeré finance, které se jí dostanou do rukou okamžitě přerozdělí mezi velice rozsáhlé příbuzenstvo. Odpověď typu pročtěte si starší příspěvky nemohu akceptovat. Myslím že se jedná o tak častý dotaz že by stálo za to tyto kroky uvést na jednom místě, nebo uvést přímo odkazy na dotazy s řešením. Uvědomte si prosím že v poradně máte cca 1500 dotazů! Děkuji

Zažádáte na zdravotně sociální odboru spolu s babičkou o příspěvek na péči.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: